Europejskie Dni Dziedzictwa w Gostyninie

Europejskie Dni Dziedzictwa w Gostyninie

Inicjatywa Wielokulturowy Gostynin i Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zapraszają na tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, która z pewnością będzie interesująca dla wszystkich, którym bliska jest historia zamieszkujących niegdyś miasto Żydów. My szczególnie polecamy spacer śladami Wielokulturowego Gostynina prowadzony przez Piotra Syskę.

EDD, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

W tegorocznej odsłonie także i Gostynin włączy się w obchody EDD. We współpracy z lokalnymi grupami działania powstały dwa cykle tematyczne, pierwszy z nich, Wielokulturowy Gostynin, propaguje idee jaka przyświeca projektowi „Wielokulturowy Gostynin” – pamięć o tym, że na kartach ponad sześćsetletniej historii Gostynina zapisali się przedstawiciele innych niż polska narodowości – ludzie odmiennego języka, kultury i religii. Gostynin był miastem wieloetnicznym i to stanowi jego niezbywalną wartość.

W ramach tego cyklu organizatorzy zapraszają na wydarzenia w pierwszy weekend września:

6.09. – 18:00 – Wystawa Barbary Łuczkowiak (profesor nadzwyczajny ASP w Warszawie, Pracownia Tkaniny Eksperymentalnej) – odbędzie się w Galerii MCK
7.09 – 18:00 – Spektakl Teatru No nie wiem pt. „Inni z Floriańskiej” na sali widowiskowej
8.09 – 15:00 – Wieloetniczny spacer szlakiem Wielokulturowego Gostynina (zbiórka przy tablicy nr 1)
8.09- 17:00 – Koncert Tourklezz na Zamku Gostynińskim

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/378292489747669/

 error: