Kwerendy genealogiczne

Kwerendy genealogiczne

Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości – Tadeusz Kotarbiński

Genealogia jest jedną z nauk pomocniczych historii, która zajmuje się badaniem więzi rodzinnych między ludźmi na bazie zachodzącego między nimi pokrewieństwa i powinowactwa. Przedmiotem jej zainteresowania są w szczególności wybrane rodziny i rody, ich pochodzenie, historia oraz wzajemne relacje rodzinne i losy poszczególnych członków rodziny. Badania genealogiczne to pasjonująca podróż w przeszłość.

Dla wszystkich tych, którzy pragną poznać swoje korzenie i dzieje przodków, a nie mają możliwości przeprowadzenia własnych badań genealogicznych, Fundacja Nobiscum oferuje pomoc w poszukiwaniach. Dzięki nam dowiesz się, kim byli Twoi przodkowie, gdzie mieszkali i czym się zajmowali. Pomożemy Ci stworzyć graficzne przedstawienie drzewa genealogicznego Twojej rodziny. Pomagamy także w tłumaczeniu dokumentów (z języka rosyjskiego na polski i angielski). Specjalizujemy się w odtwarzaniu historii rodzin żydowskich związanych z Płockiem i okolicami (Wyszogród, Bodzanów, Sierpc, Raciąż, Bielsk, Drobin). Kwerendy genealogiczne przeprowadzamy w zasobie znajdującym się w Archiwum Państwowym w Płocku, oferujemy także prowadzenie badań genealogicznych rodzin pochodzących z innych miejscowości obszaru dawnego Królestwa Kongresowego.

Podstawowym źródłem prowadzonych przez nas badań genealogicznych są akta stanu cywilnego, księgi meldunkowe, akta sądowe i notarialne, akta dotyczące własności nieruchomości. To niekiedy żmudna praca detektywistyczna, która przynosi niemałą satysfakcję. Czas realizacji kwerend genealogicznych uzależniony jest od ilości wpływających podań.

Kontakt: info (at) fundacjanobiscum.eu


error: